1SET411001R0000
★★★★★ 4.5 60 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by ameliawiens.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
PVC Cable Duct, 100 mm [3.937 in] Tall, 2000 mm [78.74 in] Long, 100 mm [3.937 in] Wide, Temperature Range: -5 60 C [23 140 F]
  • Cable Conduit: This product is a cable conduit
  • Material: Made of PVC
  • Height: Measures 100 mm
  • Length: Extends to 2000 mm
  • Width: Spans 100 mm
  • Operating Temperature Range: Functions within -5 to 60C
Brand Entrelec
Color Gris
Item Length 2000 Millimeters
Manufacturer TE Connectivity (TE)
Mfr Part Number 1SET411001R0000
Enclosure Material Polyvinyl Chloride
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
60 ratings | 25 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (50)
4 stars
4% (2)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (6)